Informatikai hálózatépítés

Egyik fő profilunk lokális hálózatok tervezése, kivitelezése, meglévő hálózatok átalakítása. Nagy figyelmet szentelünk a megfelelő eszközök kiválasztására, hogy az alkalmazott technológia összhangban legyen vállalkozásod méretével és a várható költségekkel.

 

Vezetékes hálózatok építése:

 

Rendszergazda szolgáltatásunkon felül, teljes körű hálózati megoldásokat kínálunk ügyfeleink részére. Az optimális kábel telepítése nagy mértékben függ a használt rendszertől, a szoftverektől, az igényelt adatátviteli sebességtől, a telephely adottságától, és az adatátviteli távolságtól is. Ez lehet réz kábelezés vagy akár mikrohullámú összeköttetés is.
A kiépített rendszert igény esetén üzemeltetjük is.

Ez magában foglalja a következőket:

  • Tűzfal beállítása (szolgáltatások kialakítása, tűzfalszabályok, kimenő és bejövő forgalom szűrése, sebességkorlátok, VPN, elkülönített hálózatok kialakítása, stb)
  • Switch beállítása (elkülönített hálózatok szabályozása, hurokvédelem, stb.
  • WIFI üzemeltetés 

 

Wifi hálózatok tervezése, kiépítése:

 

A vezetékes hálózat mellett gyakori igény a beltéri és kültéri lefedettség biztosítása. Ahhoz, hogy minden megfelelő legyen, és elégedetten használjátok, elég sok információra szükségünk lesz. Fontos egy mérethelyes alaprajz, ami alapján a tervező szoftverünkkel meghatározhatjuk a “WIFI szóró” egységek pontos helyét, hogy mindenhol megfelelő lefedettség legyen. Tudnunk kell, hogy egyszerre hány munkatárs használja majd, lesznek-e kiemelt helyiségek, ahol koncentráltabb lehet az egy időben csatlakozó eszközök (felhasználók) száma. Ilyen lehet például egy ebédlő, egy konferenciaterem.

Nyílt terület esetén tudnunk kell, hogy van-e optikai rálátás, vannak-e épületek, egyéb környezeti akadályok.

 

Vezeték nélküli hálózatokról:

A vezeték nélküli számítógépes hálózati eszközök 2,4 GHz-es, 5 GHz és 60 GHz frekvencia tartományban működnek.

A vezeték nélküli rádió frekvenciatartománya azonban csak részben határozza meg a sebességet. Például a 802.11a/n átviteli szabvány 5 Ghz-en, míg a 802.11g pedig 2,4 GHz-en, de mindkettő ugyanazt az átviteli sebességet támogatja, amely elméleti átviteli képessége 300 Mbps. Azonban az újabb 802.11ac szabvány már rendelkezik azzal a képességgel, hogy egyszerre mindkét átvitelt támogassa, lehetővé téve ezzel az ügyfelek számára, hogy különböző sávon csatlakozzanak a nagyobb rugalmasság és a kevesebb interferencia érdekében. A 802.11ac pedig teljes egészében az 5GHz-es frekvenciát használja.

Az 5 Ghz-es tartomány előnyei

Kisebb valószínűséggel túlterelt, hiszen a 2,4 GHz-es tartomány sokkal inkább hajlamos interferenciára, mivel konkurens vezeték nélküli hálózatok, vezeték nélküli telefonok, garázskapu nyitók, egyéb háztartási eszközök is használják. Az 5 GHz-es tartomány ugyanarra a csatornaszélességre is jóval nagyobb teljesítményt biztosít, persze csak a megfelelő technológia alkalmazásával. A 802.11ac szabvány számos újabb technológiát alkalmaz.

Az 5 Ghz-es tartomány hátrányai

Általában minél nagyobb a vezeték nélküli jel frekvenciája, annál rövidebb a hatótávolsága. Emiatt a 2,4 GHz-es hálózatok nagyobb területet képesek lefedni. Elmondható, hogy a nagyobb frekvenciájú hullámok kevésbé képesek áthatolni szilárd tárgyakon, korlátozva így a sávszélességet akár épületen belül is. A 802.11ac szabványt támogató eszközök sugárformálással már képesek ezt a hátrányt valamelyest csökkenteni.

Összegzés

Optikai rálátás esetén pl a 60GHz mikrohullámú eszközök 1500 méteren belül 1Gbps full duplex adatátvitelre képesek.

Az 5Ghz-es illetve a 2,4Ghz-es frekvenciák különbözőek, így mindkettőnek van előny és hátránya is.

Ahhoz, hogy mindkettőből a legoptimálisabb teljesítményt kihozzuk a legújabb routerek már a kétsávos (dual band) működést is lehetővé teszik egyszerre mindkét tartományban.

Összegezve az 5 GHz nagyobb átviteli sebességet kínál rövidebb tartományra, míg a 2,4 GHz fokozottabb lefedettséget, nagyobb áthatolási képességet, és ezáltal a holtpontok csökkenését teszi lehetővé.

A nem átfedő csatornák, a sugárformázás, valamit az új technológiák lehetővé teszik a 802.11ac eszközök számára, hogy tisztább jeleket érjen el akkor, amikor a 2,4 GHz-es frekvencia túlterhelt. (Pl. irodaházakban sok különböző cég, különböző vezeték nélküli hálózatokkal)

Informatikai hálózatépítés árak 2022.

 Szerződéses Partnereinknek kedvezmény.

Strukturált kábelezés árak

 

UTP kábel húzás tálcában, álpadlóban, vagy álmennyezetben.

45 Ft/méter-től


Cat. 6 végpont kötés modul beszereléssel és méréssel, feliratozással, jegyzőkönyvezéssel.

1.900 Ft/végpont-tól


Betonfödém áttörés kábel átvezetéshez

10.000 Ft/db-tól


Rack szekrény rendezése, kábelek strukturálása, feliratozás, aktív és passzív eszközök beszerelése

3.800Ft/fő/óra